top of page
  • Admin

İlk Ev Alıcıları için Bütçe Planlama Rehberi: Sağlık Evim ile Adım Adım

Hayal edin: Zamanı geldi. Hayalinizdeki evi buldunuz. Evi bulmadan önce işleri yoluna koymak en iyisidir. Mümkünse, bir evi daha gözden geçirmeden önce aşağıdaki kontrol listesinin maddelerine zaman ayırın. Evi gözlerinizle görmeden önce teklifinizi hazırlamak, en iyi teklifinizin neye benzediği konusunda dürüst olmanızı sağlar, masaya koyduğunuz teklifle rahat hissetmenize yardımcı olur ve uzun vadeli finansal başarı için kendinizi hazırlar.  1. Ön Onay Alın. Eğer henüz elinizde ön onay mektubu yoksa, kredi danışmanınızla çalışarak hemen ön onay alın! Ön onay mektubunuzla teklifinizi nasıl taçlandıracağınızı ve ihtiyacınıza uygun teklifi nasıl yapacağınızı görün.

  2. Emlak Danışmanınızla Gözden Geçirin. Teklifiniz veya satın alma anlaşmanız, eyalet ve yerel yasalara ve açıklama kurallarına uymalıdır; bunlar eyaletten eyalete değişiklik gösterebilir. Emlak danışmanınız, işleri kolay ve yasal tutmak için güncellenmiş bir satın alma anlaşması şablonunu muhtemelen güncel tutmaktadır.

Emlak danışmanına mı ihtiyacınız var? Sağlık Evim olarak yanınızdayız.


  1. Ev İçin Adil Bir Teklif Fiyatı Belirleyin. Yerel benzer satışları ve diğer piyasa analizlerini göz önünde bulundurun. Unutmayın, danışmanınız teklif fiyatınızı belirlemede bir numaralı kaynağınızdır.

  2. Finanslarınızı Düzenleyin ve Paranızı Erişilebilir Kılın. Peşinat: Ön onay mektubunuza başvurun veya kredi için gerekli peşinatı doğrulamak üzere birlikte kontrol edelim. Peşinatınız aile üyelerinden gelen hediyeler veya yatırım satışlarından gerekiyorsa, bu paranın hesabınıza geçmesi için zaman ayırın.

  3. Teklifinizde Gerekecek Koşulları Listeleme. Mülkünüzün ön incelemeden geçmesi, inceleme sırasında keşfedilen tamiratlar veya ihlaller, resmi değerleme yoluyla değerin doğrulanması, nihai kredi onayınız gibi koşulları düşünün.

  4. Tüm Taraflar İçin Zaman Çizelgeleri Belirleyin. Ev alma süreci, gecikmelerle yavaşlayabilir. Her adım için zaman çizelgeleri belirlemek, sürecin ilerlemesini sağlamak için harika bir yoldur.

  5. Kişisel Bir Dokunuş Ekleyin. Sıcak bir pazarda mısınız (veya herkesin istediği ev mi)? Rekabet muhtemelen zordur. Teklifinize eklediğiniz kişisel bir not, satıcı ile puan kazanmanızı sağlayabilir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page